Description

Unihertz Luna 4G Full Specification And Price In Bangladesh
| Product Dimensions | 6.61 x 3.01 x 0.41 inches (16.8 x 7.6 x 1 cm) |
| Item Weight | 10.5 ounces (297.68 grams) |
| Item model number | Luna |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| OS | Android 12.0 |
| RAM | 12 GB |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB, NFC |
| GPS | True |
| Other display features | Wireless |
| Human Interface Input | Touchscreen |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form Factor | Bar |
| Color | Black |
| Battery Power Rating | 5000 Milliampere Hour (mAh) |
| Whats in the box | Power Adapter, SIM Tray Ejector, Phone Case, Screen Protector, USB Cable |
| Manufacturer | Unihertz |
| Country of Origin | China |
| Date First Available | March 30, 2023 |
| Memory Storage Capacity | 12 GB |
| Standing screen display size | 6.81 Inches (17.3 cm) |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Battery Capacity | 5000 Milliamp Hours |
| Weight | 298 Grams |
| Brand | Unihertz |
| Model Name | Luna |
| Wireless Carrier | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 12.0 |
| Cellular Technology | 4G |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB, NFC |
| Screen Size | 6.81 Inches (17.3 cm) |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
3 reviews for Unihertz Luna 4G
Add a review Cancel reply





admin –
Unihertz Luna 4G price in Bangladesh
admin –
Unihertz Luna 4G BD price
admin –
Unihertz Luna 4G price